ABD’nin ilk Ulusal Parkı Yellowstone dramatik zirveleri ve bozulmamış gölleri ile doğa meraklıları için cennetten bir köşedir. Günümüzde parkın gerçekten olağanüstü bir doğal güzelliğe sahip olduğuna dair en ufak bir şüphe yok. 3.000 kilometrekarelik alanda dağları, kanyonları, gayzerleri ve şelaleleri gezerken, buffalo, geyik gibi yerel sakinleri ile karşılaşmaya hazırlı olun.

Yellowstone her yıl 4 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. Yellowstone  Wyoming’in kuzeybatı köşesinden Idaho ve Montana’nın eteklerine doğru keşfedilecek el değmemiş bir doğa sunuyor. Yellowstone Gölü ve Mamut Kaplıcaları’nda manzaranın keyfini çıkarmak ve huzur bulmak içinen az bir iki gün kalmalısınız.  Ancak Batı Thumb Gayzer Havzası’nın kaplıcaları ve Lewis River Kanalı ve Dogshead Loop’u süsleyen evcilleştirilmemiş yaban hayatı gibi daha az bilinen bölgelerdeki yollar için biraz daha uzun bir zaman ayırın. Çok sayıdaki  parkur ve vahşi yaşam göz korkutucu gibi görünse de geri dönebileceğinizi unutmayın. 

Yellowstone’a Giriş

Yellowstone’a giriş, yürüyerek veya bisikletle giren 16 yaş ve üstü ziyaretçiler için 15 Dolar. Motosikletle gelenler için 25 Dolar. Araba ile seyahat edenler için 30 dolardır.  Yellowstone ve Grand Teton National Park için kişi başı 20-50 dolar arası kombine giriş biletleri mevcuttur. Tüm park geçişleri yedi gün boyunca geçerlidir.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35