Dünya’nın en güzel köşelerinden biri Bora Bora Adaları , Sosyete Adaları olarak da isimlendiriliyor.
Pasifik Okyanusunun turkuaz sularında bulunan Bora Bora Adaları’na yerleşimin 4. yüzyıllarda Polinezyalı yerleşimciler sayesinde başladığı biliniyor. 1722 de Avrupalılar tarafından keşfettiği adalar, 1822 de İngilizlerin gelerek protestan kilisesi inşa etmesi ile devam ediyor.Bora Bora Adaları en son 1842 de ada Fransızların himayesine girmiş.
Amerika,İkinci Dünya Savaşı sırasında adacıkları üs olarak kullanmış ve silahlandırarak depolar kurmuş. Ancak ilginçtir ki adada hiç bir çatışma yaşanmamış.

Dalış Tutkunlarının Adresi

Bora Bora Adaları dalış tutkunları için populer bir nokta. Ada, mercan resivleri ile lagün içine yerleşmiş durumda. Pahia ve Otemanu gibi iki sönmüş yanardağa da ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden adada hayvan türü çeşitliliği yok. Adacıkların kendine özgü bir hayvan türü olmasa da dışardan göç eden koloniler buraya taşıdıkları hayvanları yetiştirmeye devam etmişler.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35