Sonbaharın gelmesi ile içimize bir hüzün bir durgunluk çöker. Yaz aylarının o renkli, sıcak, cıvıl cıvıl günlerini şimdiden özlemeye başlarız. Sizi bu hüzünden uzaklaştırıp yazı aratmayacak, sonbaharın büyüleyici renkleri içinde keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz güzel bir ülke Slovenya’ya davet ediyorum. Üstelik, 1 saat 45 dakikalık bir uçuşla bu güzel cennet ülkeye varıyorsunuz.

Slovenya

Slovenya, eşsiz doğası, gölleri, nehirleri, ormanları ile insanı büyüleyecek güzellikte.Balkan coğrafyasının gizli kalmış cenneti diyebiliriz.

İtalya, Macaristan, Avusturya ve Hırvatistan arasında kalmış Avrupa’nın en yeşil bölgeleri arasında yer alıyor. Mağaraları ile ünlü ülke doğal güzellikleri, biyolojik çeşitliliği ile ilgi çekiyor.

Kolpa Nehri

Slovenya ile Hırvatistan sınırında kalan Kolpa nehri tüm güzellikleri içinde barındırıyor. Yaz aylarında oldukça yoğun olan nehir boyunda piknik yapan ,yüzen ,voleybol oynayan insanları göreniz mümkün. Bu güzel nehir sizi kendisine hayran bırakacak.

Bled Gölü

Julian Alpleri’nde bulunan Bled Gölü Slovenya’nın gözde turistlik yerlerinden biri. Yaklaşık 2,12 Km uzunluğunda. Su sporları ile ilgilenenlerin en çok tercih ettiği göl, Dünya Kürek Şampiyonasına da ev sahipliği yapmıştır. Bu mevsimde giderseniz ; Sonbaharın renkleriyle bezenmiş bitki örtüsü karşısında büyüleneceksiniz.

Skocjan Mağaraları

UNESCO’nun Dünya Doğal ve Kültürel Mirasları listesinde yer alan mağaralar 1991 yılında koruma altına alınmış. Skocjan Mağaraları 6200 metre uzunluğunda ve 300 metre kalınlığındaki kalker tabakalardan oluşuyor.Dünyanın en önemli hazinelerinden biri . Burayı görmeden dönmeyin derim.

Diğer gezilecek yerler

Ulusal Müze, Ljubjana Tivoli Parkı, Üçlü köprü, Fransız Kilisesi, Predjama Şatosu, Postojna Mağaraları, Belediye Binası, Aziz Nicholas Katedrali, Ljubjana Presen Meydanı diğer gezilecek yerler arsında yer alıyor.

Slovenya seyahati için Pegasus ve THY ile en uygun uçuşu yakalayabilirsiniz. Eylül ayı içinde, Yurt dışı biletlerinde uygulanan indirimleri takip edin.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35