Okyanusya kıtasında yer alan Papua Yeni Gine’nin en ünlü kabile kültür etkinliği Mount Hagen Cultural Show ülkenin müzik kültürünü en iyi şekilde ortaya koyuyor. Western Highlands şehrinden gelen müzik gruplarınının sergilediği gösteriler ile oldukça renkli bir etkinlik. Her yıl ağustos ayında düzenlenen etkinlikte buluşan katılımcılar, Papua Yeni Gine’nin binlerce yıllık gelenesel müziğini ve kıyafetlerini sergilemek için büyük bir titizlikle hazırlanırlar.
İlk kez, 1961 yılında birbiri ile savaşan kabileleri birleştirme amacı ile gerçekleştirilen Mount Hagen Show günümüzde modern müzik sahnesine de sahiptir.
Modern müziklerin yanı sıra kundu davullarının ritimleri, çeşitli sanatsal etkinliler Hagan Show a renk katıyor.

2020 Programı

15 AĞU 2020 – 17 AĞU 2020
Konum: Yaylalar Bölgesi
Western Highlands Province
Kagamuga, Mt. Hagen, Western Highlands, Papua Yeni Gine
Daha fazla bilgi için Hagen Show Kültür Komitesine başvurabilirsiniz. +675 7685-8183


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35