Minareler şehri olarak anılan Kahire Antik Mısır’dan Araplara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her bir medeniyetten bir parçayı günümüze kadar korumayı başarmıştır.
Kahire gelen ziyaretçilere sadece tarihi ve turistik noktaları deği aynı zamanda benzersiz lezzetleri tadabileceğiniz yeme içme seçenekleri ile alışveriş olanakları sunuyor. Kahire’ye bir seyahat planlıyorsanız ,sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm gezi rehberini paylaşmak istiyorum.

Seyahat Etmeden Önce

Kahire ye seyahat etmeden önce bilmeniz gerekenler

İklim: Çöl iklimine sahip şehirde gece ve gündüz sıcaklıkları farklılık gösterir. Kış aylarında gündüzleri ılık geceleri serin ve nemlidir. Yaz mevsiminde gece sıcaklıkları 20-22 derece civarında seyreder.

Din: Halkın ’ını Müslüman Araplar oluştururken geriye kalan diğer etnik gruplardan oluşuyor.

Dil: Resmi dili Arapça’dır.

Saat Farkı: GMT +2 olan Kahire yaz saat diliminde Türkiye ile aynı saattedir.

Vize: Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muafken, umuma mahsus pasaport sahiplerinin seyahat öncesinde vize alması gereklidir. Bir sorun yaşamamak adına vizeye başvurmak için ideal süre yolculuktan 1 ay öncesidir.

Para Birimi: Ülkenin para birimi EGP simgesiyle gösterilen Mısır Pound’udur.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35