Kültürlerin ve dinlerin buluşma noktası olan Mardin, zengin kültürel yapısı ile insanı büyülüyor. Kültür turlarının vazgeçilmez rotaları arasında bulunan şehir, tarihi yapıları, lezzetli mutfak kültürü ve geleneksel el işi ürünleri ile dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Mardin gezilecek yerler listesinde ,sizler için sıraladığım kentin zenginliklerini ziyaret edip gezinizin keyfini çıkarın.

Gezilecek yerler

  • Mardin Evleri; Kente Orta Çağ atmosferi yaratan, geleneksel mimari tarzda inşa edilmiş taş evler, Mardin de görülmesi gereken yerler listenizin ilk sırasında yer alıyor.
  • Deyrulzafaran Manastırı; Merkeze 4 kilometre uzaklıkta yer alan Deyrulzafaran Manastırı, M.S. 5. yüzyılda Süryaniler tarafından inşa edilmiş yüzyıllar içerisinde yapılan eklentilerle bugünkü görünümüne kavuşmuş
  • Mardin Kalesi ;“Kartal Yuvası” olarak da adlandırılan Mardin Kalesinin geçmiş tarihi 1600 yıllar dayanıyor. Tarihi öneminin yanı sıra manzarasıyla da sizleri büyüleyecek olan bu görkemli kale pek çok şaire de ilham kaynağı olmuş.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35