Londra’nın Tarihini ve ölmüş kralların isimlerini ezberlemeyi bu sefer unutun. İngiltere’nin başkenti Londra, harika hikayelerle dolu ,en eski barlara sahiptir. Hatta bazılarında alkolsüz çeşitleri bile bulabilirsiniz. Londra’da bulunuyorsanız, bu mükemmel barlardan birine uğramadan turunuzu tamamlamış olmazsınız. Bu eski barlara bir göz atalım 

İspanyollar Inn

Hampstead Heath’in kenarında bulunan bu pub’ın geçmişi 16. yüzyıla dayanıyor. Dick Turpin’in babasına ait olduğu söyleniyor. Küçük ve rahat bir salon ve ona ek ahşap panelli bir odadan oluşuyor. Londra’da ki en iyi bira bahçelerinden birine sahiptir. Nefis kızartmaların  tadına bakmak için bir pazar gününüzü ayırın. 

İspanyol Yolu, Hampstead, Londra, NW3 7JJ

Ye Olde Cheshire 

16. yüzyıldan buyana yer alan  olan bar,1666’da Büyük Londra Yangını’ndan kısa bir süre sonra yeniden inşa edildi. Ye Olde Cheshire , Arthur Conan Doyle ve Charles Dickens’in gibi ünlü isimlere ev sahipliği yapmıştır.

145 Fleet Sokağı, Londra, EC4A 2BUGeorge Inn

Whitby

Londra’da ziyaretinizde yapılacak en şeylerlerden  biri nehir kenarında yer alan mekanların birinde  birşeyler içmektir. Whitby kesinlikle listenizde yer almalıdır. 1520 yılından kalma Londra’nın en eski nehir barıdır.

57 Wapping Wall, Londra, E1W 3SH


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35