Malezya’nın kuzeydoğusunda Kedah eyaletinde yer alan Langkawi 104 adadan oluşuyor. Takımadalarda sadece Langkawi ve Tuba adalarında yerleşim bulunuyor. En büyük yerleşim yeri de Kuah’tır. Yağmur ormanları ile mercan kayalıkları arasında yer alan ada egzotik atmosferi ve yaban hayatı ile beş yıldızlı bir tatil ortamı sunuyor. Malezya’nın en popüler tatil beldesi olan Langkawi, turkuaz denizi, beyaz kumlu kumsalları, pirinç tarlaları, yaban doğası ve vergisiz alışveriş fırsatı ile seyahat severleri cezbediyor.
Langkawi’de Nisan ayında düzenlenen “Langkawi Uluslararası Su Festivali”ne katılabilirsiniz. Festivalde genel olarak su sporları yarışları, kumdan yapılar yapma ve balık tutma gibi daha birçok aktivite düzenleniyor.

Seyahat İçin En Uygun Zaman

Ekvator’a yakın konumundan dolayı Langkawi tropikal iklim kuşağındadır. kuru ve yağışlı olmak üzere iki ana mevsim görülür. En yüksek hava sıcaklığı 33, en düşük ise 24 derece arasında seyreder. Tropikal iklimden dolayı oldukça fazla yağış almaktadır. Yağışlar en çok Nisan-Ekim ayları arasında görülür. Kasım-Mart ayları arasında takımadalarda esinti olduğundan serin geçer. Langkawi her mevsim tatil ziyaret edilebilir ancak , tatil için en uygun zaman Kasım-Haziran ayları arasıdır.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35