Melbourne, Avustralya’nın en büyük ikinci şehri ve Victoria eyaletinin başkentidir. Şehir müzeleri, galerileri, tiyatroları ve büyük parklarıyla kapsamlı bir kültür başkentidir. İlk yerleşim 1838 yılında Tazmanya’dan gelen insanların Aborijin kabilelerinden toprak satın almasıyla başlamıştır. Melbourne, arenaları ve aynı zamanda iki büyük spor kompleksinin burada faaliyet göstermesi nedeniyle Avustralya’nın spor başkenti olarak bilinir.

Seyahat İçin En Uygun Zaman

Bir günde dört mevsim yaşayan şehir olarak bilinen Melbourne’a seyahat için en uygun zaman Mayıs ve Ağustos ayları arasındadır. Ağustos ayları rüzgârlı geçerken yılın en soğuk ayı ise Hazirandır. Ancak Melbourne’u deniz tatil için ziyaret edecekseniz en iyi mevsim Aralık ve Şubat aylarını kapsayan yaz mevsimidir. Kent Kasım ve Mart ayları arasında da oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. Bahar Yarışı Karnavalı’nın bir parçası olan Melbourne Kupası bu aylarda düzenlenir. Her yıl Mart ayında düzenlenen Moomba Festivali Melborn’u ziyaret etmek için iyi bir sebep olabilir.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35