Büyük turizm şirketleri kısa süre önce  Güney Amerika ülkesi Kolombiya’yı  mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak listeye almış. FARC ile yapılan son barış anlaşması sonucunda güvenli bir seyahat yapmanız mümkün. Kolombiya’yı gidilecek yerler listenizin en başına koyabilirsiniz. 

Sırt çantası ile  seyahat etmeyi seven gezginler; Kolombiya’da sıkılmadan keşfedeceğiniz çok şey var. Gezinizi planlarken ,bilmeniz gereken bazı önemli notları sizin için sıraladım.

İngilizce yaygın kullanılmıyor.

Kolombiya’ya bir seyahat planladıysanız İspanyolca dilini biraz geliştirmenizi öneririm. Güney Amerika’da yerel halkın İngilizce konuşması beklenmiyor ama bu kadar az konuşuluyor olması şaşırtıcı.

 Bu Uygulamaları İndirin 

Akıllı telefonunuza birkaç önemli uygulamayı indirmek sahip  Kolombiya seyahatinizde oldukça kolaylık sağlayacaktır. Muhtemelen herkezin telefonunda GoogleMaps uygulaması vardır. 

Bu çok kulladığımız bir uygulama. Taksideyseniz, sürücünün doğru yoldan gidip gitmediğini rotadan takip edebilirsiniz.

Bogota’da bir yerden bir yere gidecekseniz Uber’i kullanmak en iyi yoldur. Şehirde ki suç ve hırsızlık oranının yüksek olması nedeniyle, çoğu insan uzun mesafeler için taksi ya da Uber kullanıyor.

İspanyolca Dict mükemmel bir çeviri uygulamasıdır. Bir kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız size İngilizce olarak çevirecektir.Bu uygulama sadece İspanyolca ve İngilizce dilleri içindir.

Uçak Yolculuğu 

Kolombiya’yada  seyahat etmek için muhtemelen otobüslerin en uygun bütçeli yol olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa daha uygun fiyata uçuş bileti bulmanız mümkün. Böylece  gideceğiniz yere daha hızlı,rahat ve uygun bütçeyle ulaşabilirsiniz.

Kolombiya,da  aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok havayolu şirketi bulunuyor. Bunlardan  EasyFly , VivaColombia ve Avianca arasında karşılaştırma yaparak  uygun bilet yakalayabilirsiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35