Şaraplarıyla ünlü Kakheti bölgesin’i gezip görmeden Gürcistan turunuzu tamamlamış olmazsınız. Gürcistan’ın  doğusunda yer alan Kakheti,ye Tiflis’ten günü birlik gelebiliniz. Ancak, önce ülkenin güzel başkentini tam olarak gezdiğinize emin olun. Çünkü Tiflis’in size sunacak çok şeyi var.

Şarabı içmeyi seviyorsanız Kakheti bölgesini mutlaka keşfetmelisiniz.

Sighnaghi Sokakları

Arnavut kaldırımlı sokakları ve eski şehir duvarları ile Kakheti sizi büyüleyecektir.  Sighnaghi, konaklama yerleri, restoranları, mahzenleri ile birkaç gün dinlenebileceğiniz mükemmel bir bölgedir.

Seasantnaghi’nin çevresinde, Sülün Gözyaşları ve OKRO’nun Doğal Şarap Restoranı gibi şarapların tadına bakabileceğiniz daha bir çok mahzen var.

Tiflis’ten Ulaşım

Samgori metro istasyonuna 300 metre uzaklıkta Navtlughi Avtosadguri otobüs istasyonunu bulunuyor. Buradan Sighnaghi’ye günde 6 otobüs seferi düzenleniyor. Yolculuk süresi yaklaşık 2 saat. Bilet ücreti 2,50 Dolar. Otobüs sizi Sighnaghi’nin ana meydanında bırakacaktır.

Diğer bir seçenek Tiflis’ten araç kiralamaktır. Böylece bölgeyi özgürce keşfetme şansına sahip olacaksınız.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35