Türkiye’de Sonbaharın ilk aylarında yaz etkileri sürerken, Japonya da Ekim ayı itibari ile serin günler başlar. Kırmızı ve sarının her tonu ile kaplanan yamaçlar, büyüleyici bir görselliğe kavuşur .

Japonja’da sonbaharın gelmesiyle beraber pirinç tarlaları hasadı başlar. kurutulmak üzere bırakılır. Tam bu mevsimde ülkenin genelinde sayısız ekinlik, festival ve spor müsabakaları başlar

Sonbaharda Japonya’ya gitme gibi bir niyetiniz varsa, sıralayacağım bu festivallerden birine denk gelme şansınız oldukça yüksek.

Festivaller ve etkinlikler.

16 Eylül Kamakura’ daki Tsurugaoka Hachimangu Mabedinde At Sırtında Okçuluk Etkinliği

15 Eylül Tokyo Sumo Turnuvası Şinto Tanrılarını eğlendirmek için Antik çağlarda ortaya çıkmıştır.

7-9 Ekim Nagasaki’de Suwa mabedinde yapılan Kunchi Festivali yaklaşık 400 yıldır kutlanıyor. Beş yada yedi grubun katılımıyla geleneksel Japon dansları, Çin Ejderha dansları sergileniyor.

9-10 Ekim Hachimangu Mabedinde düzenlenen Takayama Festivali, renkli süslü şölen arabaları geçişi ilgi çekicidir.ilk 16. ve 17. yüzyıllarda kutlanmaya başlanmış. Aynı festival bahar aylarında da düzenleniyor.

14- 15 Ekim Hyogo Eyaletinde , Himeji de düzenlenir. Savaş Festivali diye adlandırılmıştır.Bu bir mücadele festivalidir. Mücadeleye sadece genç lise öğrencileri ve 45 yaş arasındaki erkekler katılabilir.Sırtlarına yükledikleri ahşap mağbetlerle birbirleri ile çarpışırlar

16-17 Ekim Nikko’da düzenlenen festival Nikkoda 260 yıllık yönetimi ile Japon kültürünün gelişmesini sağlayan kral Tokugawa onuruna düzenleniyor. dört nala koşan atların üzerinde ok atma müsabakası ile başlayan festival zırhlı sumocuların geçişi ile devam ediyor.

22 Ekim Kyoto Kuroma’da Yuki Mabedinde düzenlenen Ateş Festivali, Kami ruhlarını karşılamak için düzenlenir.Her evin önünde yakılan küçük meşaleler geçit töreninin başlayacağını işaret eder. Tüm katılımcılar geleneksel kostümlerini giyer. Yanan meşaleleri tutan yüzlerce insan geçit törenine katılır.

Sonbaharda düzenlenen bu ilginç festivallere katılmak en uygun uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35