İsrail’in en güneyinde yer alan Eilat, çoğu yerel olan turist yoğunluğuyla bilinir. Kızıldeniz’e bakan kent 85 nüfusludur. Negev Çölü tarafından izole kalmış kent muhteşem manzaralara sahip bir tatil beldesi. Bunun yanı sıra önemli bir liman özelliği taşır. İsrail’in Las Vegas’ı ve İbiza’sı olarak anılan şehirde Akabe Körfezi’nin muhteşem manzaraları eşliğinde güzel bir tatil geçirmek hiç de fena bir fikir olmayacaktır.

Eliat’da Görülecek Yerler

Turizm, şehrin daha çok sahil kıyıları tarafında gelişmiştir. Sahil şeridinden çok sayıda muhteşem plajlar yer alıyor. Şehrin kuzeyinde yer alan ana plaj birçok oteli bünyesinde barındırıyor. Güneydeki Coral Beach son yıllarda deniz yaşamı ve mercan resiflerin kalitesindeki düşüşten dolayı İsrail Doğa Koruma Kurumu tarafından koruma altına alınmıştır. Şehirde ayrıca Timna Vadisi’ne giderek muhteşem doğal manzaralara tanık olabilirsiniz. Negev Çölü’nde cip ve deve turlarına katılarak da farklı bir deneyim yaşayabilisiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35