Ev, iş, şehir hayatı, bu yoğun yaşam temposu içinde yorgun düşüp kendinize zaman ayırma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Şehrin o yorucu kalabalığından uzaklaşıp, yüksek tepelere kaçıp inzivaya çekilmek, içinize dönmek ve ruhunuzu temizlemek iyi bir fikir olabilir. Dünyanın en iyi yoga ve meditasyon merkezlerinin bulunduğu Hindistan’a gitmeye ne dersiniz?

Son yıllarda Avrupa ve Türkiye de çok popüler hale gelen yoga ve meditasyon gerçekten doğru ve amacında yapılıyor mu? Bu ritüeli en doğru şekilde uygulamak ve öğrenmek için doğru adrese gitmek çok önemli. Hindistan’da yoga ve meditasyon programlarına katılmak isteyenler için için iki doğru adres.

Isha Yoga Merkezi

Isha Yoga merkezinde, 3-7 günlük tanıtım programı, derin içe dönüş ve içsel enerji meditasyonları uygulanıyor. Merkezde, Hatha Yoga, Çocuklar için Yoga, Ayurveda prensiplerine dayalı zihin ve vücut yenileme kursları veriliyor.

1992 yılında Sadhuguru jaggi Vasudev tarafından kuruluşmuş merkez hiç bir kar amacı gütmüyor. Amacı tamamen insanların ruhsal ve bedensel sağlığı üzerine programlar geliştirmek. Tamil Nadu’daki Velliangi Dağları’nın eteklerinde bulunan merkez, Isha Yoga ile isimlendirilen kendine özgü bir yoga programı uyguluyor.

Saptrashmi Yoga

Saptrashmi Yoga merkezi Dharamshala’ya yakın mesafede, küçük bir Himalaya köyünde yer alıyor. Detoks, meditasyon ve yoga programlarını bu huzurlu ve sakin atmosferde deneyimlemek size çok iyi gelecek. Uygulanan programlar sayesinde, günümüz yaşam stresinden ve zararlı alışkanlıklarınızdan arınmış olacaksınız.

Organik ev yapımı yemekler, bol miktarda meyve, detox suyu ve çayları içeren yemek listeleri kişiye özel olarak hazırlanıyor.

Hindistan’da bende böyle bir programa katılıp arınmak istiyorum diyorsanız. Hindistan için en uygun uçak bileti fiyatlarını araştırmaya başlayın.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35