Eğer doğa aşığıysanız, Finlandiya’yı  görmeniz gereken ülkeler listenize almalısınız.

İsveç, Norveç ve Danimarka ülkelerine komşu olsada diğer İskandinav dillerinden farklı kendilenine ait dillerini konuşurlar. 

Güney Finlandiya’da Görülecek Yerler :

◦ Tampere (Finlandiya’nın ikinci büyük şehri)

◦ Turku (Finlandiya’nın üçüncü büyük şehri)

◦ Iittala’da cam üfleme

◦ Eski Porvoo

Ülkenin güneyi en büyük üç şehre ev sahipliği yapıyor. Helsinki,Tampere veTurku  şehirlerini içeren bu bölge Finlandiyanın en kalabalık yerleşim alanıdır. 

Turku ve Tampere şehirleri birbirine yakın mesafede yer alıyor. Hızlı trenle veya araba yolculuğu ile 2 saatte ulaşabilirsiniz.Turku batı, Tampere ise kuzeybatıda yer alıyor. 

Turku, Aurajoki nehri çevresinde muhteşem bir Avrupa havasına sahip. Tampere şehri ise  kırmızı tuğladan yapılmış fabrikaları ile göze çarpan  eski bir sanayi kentidir.

Tampere yolunda cam üfleyicileri görmek  için Iittala fabrikasında durabilirsiniz. Web sitesinden açık olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Helsinki’ye yakın, araba ile sadece yarım saat uzaklıkta, görülmesi gereken eski Porvoo yer alıyor. 1700’lerden kalma eski ahşap evler yangınlardan korunmuş.

 Ne zaman gidilir?

Oldukça ılıman bir iklim hakimdir.  Ilık geçen yazlar, ortalama 20 derece seyrederken,Mayıs-Ağustos ayları arasında çok fazla güneş ışığı alır. Kış aylarında ortalama 5 ile 20 derece arasında hissedilen sıcaklıklarla oldukça soğuktur.

Yaz, ülkeyi ziyaret etmek için en ideal mevsimdir. En yoğun kalabalıklar Temmuz ayında görülür


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35