Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ilimizde ,3917 m yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nda yer almaktadır. Karasal iklim özelliklerini taşıyan bölge de kar kalınlığı 50-100 cm arasını bulmaktadır. Kayak merkezinin yanı sıra bölgede geniş piknik alanları bulunuyor. Yaz ve kış aylarında, özellikle çocuklu ailelerin güzel vakit geçirebileceği nezih bir ortam.

Pistleri eğim ve zorluk derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Eğimleri %10 ile %50 arasında değişen pistler farklı renklerle belirtilmiştir. Orta seviye kayak yapan kişilerler için mavi renkli pist idealdir. En düşük pist genişliği 30 m.uzunluğundadır. Orta seviye kayakçılara uygun olan mavi pist içerisinde belli kısımlarda yeşil ve kırmızı renkli noktalara rastlayabilirsiniz. Bu noktalar ortalama eğimlerden farklıdır. Kırmızı renkle belirlenen pistler daha iyi seviyede olan kayakçılara ayrılmıştır. En zor dereceli pistlerdir ise siyah renkle belirtilmiş.

Erciyes Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Kayak keyfi için zaman önemli. Erciyes Kayak Merkezi için en uygun sezon zaman Aralık-Nisan aylarıdır. 15 Kasım-1 Mayıs arası tarihleri içinde Erciyes Kayak Merkezi’ne kayak keyfi yapmaya gidebilirsiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35