Rusya’nın başkenti Moskova dünyanın en ihtişamlı metro duraklarına sahip. Bu farklı gösterişli durakları merak ediyorsanız, buyrun .
Rusya’nın en büyük, Dünya’nın beşinci en büyük şehri olan Moskova , baştan sona bir tarihi anlatıyor. Rus tarihi ve kültürünü daha yakından tanıyacağınız bir Moskova gezisi planlıyorsanız, görülecek yerler listenizde Moskova metrosuda mutlaka yer almalı.

En Ünlü Metro Durakları

Moskova metrosunun en ünlü metro duraklarından biri Komsomolskaya metro istasyonudur. İstasyonun yapımı sırasında 13 bin destekçiyi onurlandırmak için muhteşem bir tarzda tasarlanmış.

İkinci en görkemli durak Beyaz Rusya’nın geçmişini mozaiklerle anlatan Belorusskaya metro istasyonu. Zeminde Beyaz Rusya’ya özgü halı desenleri oldukça dikkat çekici.

En özel duraklardan biri de Ploşçad Revolyutsi metro istasyonu. İstasyonda metronun inşaatına destek veren insanları simgeleyen heykeller yer alıyor.

Mimari tasarımı ile sizi geçmişe götüren Park Kulturi istasyonu da en ilgi gören istasyonlar arasında yer alıyor.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35