“Dünyanın Çatısı” olarak bilinen Tacikistan bir yürüyüşçü cenneti. Ülkenin% 93’ünden fazlası dağlık olarak tanımlanıyor ve bunun% 50’sinden fazlası 3.000 metrenin üzerinde. Uzun yürüyüşlere uygun olan buzul zirveleri ve dağ gölleriyle dolu çarpıcı bir ülkedir (ancak kısa yürüyüşlerde de aynı derecede şaşırtıcıdır).

Tacikistan’da seyahat etmek, bir macera duygusu gerektirir, çünkü ülke aynı zamanda bozuk yollar, ilkel tesisler ve büyük bir altyapı eksikliğiyle de sınırlıdır. Ancak, orada uzun süre kalınca bir gülümseme ve bir omuz silkme ile bu sorunları kolayca aşabilirsiniz.

Gezi Maliyeti

Tacikistan seyahatide birçok turist gereğinden fazla para harcıyor. Birçoğu araştırmadan bu paraları turlara veriyor. Bu yüzden ülkeyi ziyaret etmenin pahalı olduğuna dair yanlış bir fikirler var. Online rezervasyonu yapılan on günlük bir tur, günde 150-350 USD’a eşdeğer 1.500 USD ila 3.500 USD arasında bir maliyete sahip olabilir.

Ancak bağımsız seyahat ediyorsanız, günde yaklaşık 45 USD karşılığında bu ülkeye kolayca gidebilirsiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35