Çin’e seyahat etmeden önce aklımıza hemen ağız tadımıza uygun yemekler bulabilecek miyiz sorusu gelir? Medyada ilginç yemeklerle gündeme gelse de aslında çok lezzetli yemeklere ev sahipliği yapıyor. ülkesi  onlarca çeşit yemeği barındıran mutfağı ile ilgi çekiyor. İşte Çin’e seyahat ettiğinizde  asla yemem diyeceğiniz ilginç sokak yemeklerini sizin için sıraladım.

İlginç yemekler

  • Kızarmış Örümcekler ; Tezgahta satışa sunulan  bu kızartılmış örümcekler o kadar büyüktü ki fotoğrafını çekmek istemeyebilirsiniz.
  • Kızartılmış Yengeç ; Yengeç lezzetlidir ama bir bütün olarak kızartıldığında biraz ürkütücü oluyor.
  • Ördek Başları; Bu sevimli kuşları hepimiz çok severiz hatta etini tüketiriz. Tezgahta sadece kızarmış kafasını ve uzun gagasını görünce kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
  • Piliçler; Genelde hepimiz tavuk eti tüketiyoruz ancak kızarmış minicik piliçleri görünce üzülebilirsiniz.
  • Uçan Kertenkeleler; Bir çubuğa geçirilmiş  bu sürüngenler görünüşte lezzetli gibi dursada yemeyi tercih etmezdim.
  • Deniz Atı; Bu ufacık minik deniz atları tüplü dalgıçlar tarafından çıkarılıyor ve Çin mutfağında yerini alıyor. 
  • Akrepler; Bu iri ,siyah, ürpertici akrepler  Pekin ve Hangzhou’da oldukça fazla görebilisiniz.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35