İtalya‘nın kuzeyinde konumalanan Verona şehri her daim popüler tatil rotaları arasında yer alıyor. tarihi ile kültürel zenginlikleri ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Romeo ve Juliet’in şehri olarak da tanınan Verona, gelen konuklara romantik bir atmosfer sunuyor. tarihi meydanlar ve görkemli binalarla çevrili kent, gezilip görülmeye değer bir çok yer barındırıyor. Verona’ya seyahat etmeden önce bu yerlerin hangileri olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? İşte size ”Bir bakışta Verona ”

-Piazza delle Erbe

Meydan kentin mimari açıdan en görkemli binalarına, trend kafelere ve çeşitli ürünlerin satışının yapıldığı dükkanlara ev sahipliği yapıyor.Asırlardır kentin sosyal hayatının merkezinde yer alan Erbe Meydanı‘nın çevresini saran binalar arasında en yoğun ilgiyi kuzey taraftaki Palazzo Maffei görüyor.
Kentin bu bölgesinde görülmesi gereken diğer yapılar; Casa dei Mercanti ,Madonna Verona Çeşmesi ve Gardello Tower,

-Duomo di Verona

Romanesk mimarinin tüm güzel yönlerini konuklarına cömertçe sergileyen Duomo di Verona, aynı alan üzerinde bulunan iki Roma dönemi bazilikasının yerine 1117 yılında inşa edilmiş.1187 yılında açılışı gerçekleştirilen katedral, Meryem Ana’ya adanmış.

-Castelvecchio

Günümüzde çeşitli dönemlere ait sanat eserlerinin sergilendiği bir müze olarak kullanılıyor.
Castelvecchio, Eski Kale’nin içerisinde 29 sergi salonunda, Orta Çağ’dan 18. yüzyıla kadar üretilmiş tablolara, metal paralara, heykellere ve silahlara yer veriliyor.

-Casa di Giulietta( Juliet’in evi)


Ev, aslında Cappello ailesi için inşa edilmiş. Ancak kasaba sahipleri, karakterin soyadı ile aileninki arasındaki benzerliği fark edince burayı hemen Juliet’in Evi ilan etmişler.

-Arena di Verona

Arena di Verona,İtalya’nın en büyük amfitiyatroları arasında yer alıyor. Yapı 30’lu yıllarda Romalılar tarafından inşa edilmiş. Geçmiş tarihlerde halka açık oyunlara (Ludi), ev sahipliği yapan arena, 30 bin izleyici kapasitesine sahipmiş.

-Torre dei Lamberti

Verona kentini kuş bakışı gözlemlemek ve manzarasının keyfini çıkarmayı arzu ederseniz bu kuleyi gezilecek yerler listenize dâhil edebilirsiniz.
84 metre yüksekliğindeki gözcü kulesinin asıl görevi, kente yaklaşan düşman kuvvetleri olursa halkı önceden uyarmak
mış. Sonradan Farklı amaçlarla kullanılmış

-Via Nuova

Alıveriş tutkunları için1907 yılına kadar “Via Nuova” adıyla anılan caddede dünya çapında popüler markalara ait mağazalar ve bottoghe storiche (küçük eski dükkânlar) yer alıyor. Aralarda dolaşırken otantik alış veriş fırsatlarıda yakalamanız mümkün


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35