Müzelerin bazen çok sıkıcı olduğunu mu düşünüyor musunuz? Bir müzeyi ziyaret ettiniz ve içeri girdikten kısa bir süre sonra dışarı mı çıktınız? Bazen bende aynı şeyi yapıyorum. Neyse ki her türlü ilgi ve zevke uygun koleksiyonlar içeren çok çeşitli müzeler var. Almanya’ya bir seyahat planınız varsa, gitmeden önce, ilginizi çekeceğeni düşündüğüm bu müzelere bir göz atın.

Alman Bratwurst Müzesi

Bulunduğu sokak Bratwurstweg yani Sosis Yolu olarak adlandırılmış.

Koleksiyonda sosis üretiminde kullanılan makinelerin yanı sıra, sosis hakkındaki belgeler ve hikayeler içeriyor. Müzede bir Sosis Tiyatrosu ve tabi ki Thüringen eyaletinden gelen tipik menüleri içeren Sosis Restoranı bulunuyor.

Adres : Bratwurstweg 1, 99334 Amt Wachsenburg

Patates müzesi

Münih’teki Kartoffelmuseum( Patates Müzesi) İnkalara kadar uzanan patates hasadının tarihi, patatesle ilgili sanat eserleri, yağlı boya tablolar, çizimler ve patatesin farklı kullanım alanlarına ilişkin farklı bir koleksiyon sergileniyor .

Adres : GrafingerStrage 2, 81671 München

Banyo Kültürü Müzesi

Bu müze mayolarla ve banyo kozmetik ürünleri ilgili değil. Sergilenen koleksiyonun Avrupa’da bir benzeri bulunmuyor. Burada Roma tuvalet malzemeleri , orta çağdaki bir hamamın iç bülümü ve mevcut banyo tasarımları sergileniyor.

Adres : Andreas-Broicher-Platz 1, 53909 Zülpich


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35