Kredi kartı kullanın – Düşük risk, minimum komisyon  ve en uygun iyi döviz kuru için mümkün olduğunca kredi kartı kullanın ve seyahat etmeden önce bankanızla iletişime geçerek kredi kartı pound dönüşüm oranlarından tasarruf edin.

Seyahat etmeden önce Poundu kendi bankanızdan yada döviz bürosundan satın alarak% 7-8 oranında tasarruf edebilirsiniz.

Restoranlarda

Şişelenmiş su yerine hem otelde  hem de restoranda  çeşme suyu içmek güvenlidir. Çoğu kafe ve restoranlarda şarabın sudan daha ucuz olduğunu görmeniz mümkün.

Öğle yemeği fırsatlarını yakalayın  – restoranların çoğu uygun fiyata öğle yemeği menüsü hazırlar.Böylece  önemli miktarda para tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bahşişler menü  fiyatına dahil değildir, bıraktığınız bahşiş % 10 veya % 15’ten daha yüksek olmamalıdır.

Turistik yerlere yakın restoranlarda yemek yemekten kaçının.kabarık bir fatura karşılığında berbat bir yemek almanız mümkün.

Telefon

Otel odanızdaki telefondan arama  yapmayın. Cep telefonunuzdan arama yapmak muhtemelen daha uygun olacaktır.

Dolaşım ücretleri çok yüksek olabilir.Seyahatiniz sonunda hoş olmayan bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız, yerel bir SIM kart satın alabilirsiniz.

Alışveriş

Lüks sokak  ve caddelerde yer alan mağazaların yerine tüm ihtiyaçlarınız için  süpermarketlerden  alışveriş yapın. Ayrıca, lüks butikler yerine büyük mağazalardan alış veriş yapmak daha ekonomik olacaktı.

Vergi iadesini geri alabilirsin- Belirli bir mağazada toplam harcamanız 175 Euro’dan fazlaysa, kasada KDV geri ödeme formu istemeniz gerekir. İmzalı olduğundan emin olun. Hava alanında vergi iadesi ofisine giderek % 12 geri ödeme alın.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35