Sonbahar seyahat etmek için en güzel zamandır. Güneşin gri bulutlar arasından yansıyan ışıltısı, sonbaharın renkleri, ılıman iklimi romantik bir atmosfer oluşturur. Sonbahar rotaları arasında bu hafta Brüksel’i keşfetmeye ne dersiniz?

Şehri keşfetme’ye Büyük Meydan yani Grote Markt’dan başlayabilirsiniz. Burası dünya’nın en güzel meydanları arasında. Gotik, Barok, Neo Klasik tarzda binaların iç içe geçtiği bu meydanda, gözünüze ilk çarpan yapı Hotel De Ville olacaktır ( Belediye Sarayı )

Brüksel mimari açıdan oldukça önemli bir şehirdir. Tarihsel stilleri bir kenara itip yeni malzemelerle Art Nouveau akımınını başlatan mimar Viktor Horta’nın yapıları dikkat çekicidir. Brüksel Çizgi Roman Müzesi , Belçikalı ünlü mimarın kendi evi bu akımın en güzel örneklerini sunuyor.

Cinquantenaire Parkı

Çok sayıda bahçe, gölet, şelale ve değerli yapıları içeren park Belçika’nın özgürlüğü anısına kurulmuş. Güney kısmında Kraliyet Tarihi Askeri Müzesi, Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, Autoworld Müzesi ve müslümanlar için bir cami barındırıyor.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35