Çin’deki her şehir farklı bir seyahat deneyimi sunuyor. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan Çin’in en büyük şehri olan Şanghay da farklı kültürlerin harmanlandığı kozmopolitan bir şehir. Alışveriş, gece hayatı, büyüleyici mimarisi ile ziyaretçilerinin keyif almasını sağlıyor. Şehir içi ulaşım da oldukça kolay. Burada görülecek çok şey var.

Gezilecek Yerler

Bund

Şanghay’ın sahil bölgesi olan bu yer şehrin en önemli kısımlarından biridir. Şehrin sembolü olarak kabul edilir. Bund kıyısında güzel bir yürüyüş yapmak için hem gündüz hem akşam saatleri tercih edilebilir. Doğal güzelliği ve tarihi yapısıyla sizleri etkileyecek. Ayrıca, kentte bulunan gökdelenlerin fotoğrafını çekmek için de harika bir yerdir.

Yuyuan – Mutluluk Bahçesi

16. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahip olan bu yeşil alan Ming Hanedanlığı görevlisi ve ailesi için inşa edilmiştir. Ziyaretçiler için huzurlu olan bu yer yaklaşık 20.000 metre alana kurulmuştur. Boyutu küçük olmasına rağmen klasik bir Çin bahçesinin sahip olması gereken her şeyi içerir. Göletler, köprüler, köşkler, taş döşeli bahçeler…

Zhujiajiao Su Şehri

Şanghay’ın Venedik’i olarak kabul edilen bu kasabada bulunan kanal boyunca kayık yolculuğu yapabilir ve mimariyi yakından görmek için köprülerden yürüyebilirsiniz. Buradan köprüleri görmeden ayrılırsanız Zhujiajiao’ya hiç gitmediniz demektir. 

Longhua Tapınağı

Kentin en eski ve en büyük dini mekanı olan bu tapınak bir Budist tapınağıdır. Tarihi 10. yüzyıla kadar dayanır. Tapınakta yedi katlı bir pagoda, süslü heykeller, dev bir çan ve bir sürü Buda heykeli bulunur.

Bu gizemli ülkeye ya da doğunun New York’u olan Shanghai’ye gitmek isteyenlere çok hızlı Çin vizesi alıyoruz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35