Quebec, Kanada’nın en büyük eyaletidir. Büyüleyici Montreal şehri ve sakin kırsal kasabaları ,çam ormanları, gölleri ve şelaleleri ile görülmeye değer popüler turistik yerlerdir. 

Sessiz sakin sokaklarında yer alan dükkanların yanı sıra çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Bir çoğu, kale duvarlarının doğusunda bulunan eski Quebec’te yoğunlaşmıştır. 

Quebec Haziran ayından Eylül ayına kadar sıcak ve hareketlidir. Sıcaklıklar nemle beraber Temmuz ve Ağustos aylarında en yüksek seviyeye ulaşıyor. Ancak soğuk havaya aldırmıyorsanız  festival ve etkinliklerle dolu bir kış deneyimleyebilirsiniz. Quebec Aralık ve Nisan ayları arası kara bürünüyor ve Kış Karnavalı’na da ev sahipliği yapıyor.

Ulaşım

Ulaşım için birçok otobüs ve taksi mevcut. Ancak Quebec’i keşfetmek için yürümeyi tercih etmelisiniz. Parke taşlı caddelerin çoğu otomobiller için çok dardır, bu nedenle kendinize uygun bir ayakkabı tercih edin. Haftanın yedi günü Quebec’den Levis’e feribot seferleri düzenleniyor. 

Hava

Temmuz en sıcak aydır, ortalama en yüksek ay 25 °C, en soğuk ise Ocak ayının en yüksek ortalamasıdır, -7 °C


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35