İspanyolca zengin liman anlamına gelen Porto Rico ABD’ye bağlı özerk bir bölgedir. Dominik Cumhuriyeti’nin doğusunda yer alıyor. Porto Rico ana ada dışında Caja de Muertos, Mona, Vieques, Culebra, Desecheo gibi adacıklar bulunur. Ülkenin başkenti San Juan’dır. Porto Rico’ya  giderseniz Amerika, Meksika ve biraz tropik ada, havasında olduğunu göreceksiniz. Binaların renk çeşitliliği oldukça dikkat çekicidir . ABD etkisinde olmasına rağmen ülkede Latin Amerika etkilerini daha çok hissedebilirsiniz. Müzik severler için Porto Rico’da neler var bir göz atalım .

Porto Rico Festivalleri

Porto Rico’da yıl içinde üç önemli festival etkinliği düzenlenir.

Casals Klasik Müzik Festival’i başkent San Juan da düzenlenir. Adını kompozitor Pablo Casals alan festival  her yıl Şubat ayında gerçekleştirilir.

Diğer önemli etkinlikler arasında Heineken Caz Festivali oldukça ilgi çeker. Her yıl Haziran ayı gerçekleştirilen festivalde uluslararası bir çok ünlü caz sanatçısı sahne alır.

Dünyanın en önemli Salsa etkinliği başkent San Juan’da gerçekleşir. Her yıl Temmuz ayında  düzenlenen etkinlik dansçıların muhteşem gösterileri ile büyük ilgi çeker.

İlgilenenler için hızlı Amerila vizesi de alıyoruz!..


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35