Fransa’nın güneyinde yer alan  Marsilya, aynı zamanda Fransa’nın en büyük şehirlerinden biridir. Derin tarihi geçmişi ve kültürü ile  2013 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi. Tarih boyunca  Akdeniz’in en büyük limanlarından biri olan Marsilya, Akdeniz ticaretinin önemli bir merkezidir.

On altı farklı idari bölgeden oluşan şehir oldukça gelişmiştir. Vieux-Port Bölgesi, şehir merkezine ve turistik yerlere yakın olması ile kentin en seçkin bölgelerinden biridir.

Merkezden uzak olmasına rağmen mesire ve muhteşem plajlarıyla populerolan  La Corniche Bölgesi konaklama için idealdir.

Şehrin kalbi Vieux Limanı çevresinde atıyor .Muhteşem yatların ve eğlence teknelerinin sıralandığı eski liman dan yukarı doğru çıktığınızda şık butiklerin ve Hausmann tipi binaların yer aldığı Jolieete bölgesine ulaşırsınız. Republique semti keşfedilmeyi bekleyen diğer turistlik yerler arasında

Marsilya Gezilecek Yerler

• Notre-Dame de la Garde: Eşsiz mimarisi ile turistlerin ziyaret ettiği başlıca yerer arasında Marsilya’nın en yüksek noktasında yer alan  yapı içindeki duvar resimleri ve eşsiz mozaikleri ile  dikkat çekiyor.

• Marsilya Katedrali: Roma ve Bizans mimari motiflerine sahip bu eşsiz yapı, ilginç kubbeleri ve mozaikleri ile dikkat çekiyor. 19. Yüzyılda  Fransa’da inşa edilen tek katedral olarak biliniyor.

• Palais Longchamp: 16. Yüzyılda inşa edilmiş saray, Fransa’nın ilk hayvanat bahçelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca içerisinde  bir tarih müzesi bulunuyor.

• Calanques National Park: Fransa’daki en büyüleyici doğal ortama sahiptir. Akdeniz’in mavi sularından, yüksek kayalıklara, ormanlardan ve koylara kadar tüm doğal güzellikleri içeriyor.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35