Atlas Okyanusunda bulunan takımadalarının en büyük ve en popüler adasıdır. İspanyol sömürgecileri tarafından fethedilen ada İspanya’nın en uzak özerk bölgeleri arasında yer alıyor.

Muhteşem doğası , muz tarlaları , geniş kumsalları ve kayalıklara yakın çöl alanları ile farklı doğal güzellikleri bir arada bulunduruyor. En ilgi çekici tarihi ve mimari yapılar arasında, müze olarak kullanılan Christopher Columbus ‘un evi ve St. Anna meydanında ki Katedral görülecek önemli yerler arasında.

Başkent Las palmas bir liman şehri. Atlantik Okyansu’nun en büyük limanlarından biri olan Las Palmas Limanı, beş asırdan beri büyük ticari ve yolcu gemilerinin uğrak noktası.

Gezilecek yerler

Adalarda gezilecek yerler arasında bir kaç güzel ve ilgi çekici kale bulunuyor. Castillo De La Luz Kalesi ortaçağ başlarında adayı korumak için inşa edilmiş ancak korsanların istilasıyla büyük zarar görmüş. Yakın tarihte restore edildikten sonra bir bölümü kültürel ve sanatsal etkinlikler için kullanılıyor.

Adada yer alan Guanches Mağarası oldukça ilginç ve gizemli bir yer. Adanın yerli Berberileri Guancheler yüzyıllar önce bu mağarada yaşamışlar. Ada İspanyol sömürgecileri tarafından işgal edilince, bu kabileler yok edilmiş. Mağarada yaklaşık 20 ailenin yaşadığı tahmin ediliyor.

Maspalamos Deniz Feneri ,1861 yılında inşa edilmesine rağmen tam 30 yıl sonra asıl amacında kullanılmaya başlanmış. Deniz fenerinin etrafında gözlem yapabileceğiz platformların yanı sıra bir çok kafe , restoran ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar bulunuyor.

Adanın muhteşem doğal güzelliğine sahip Maspalamos Kum Tepeleri okyanus kıyısında yer alıyor . 400 hektardan daha büyük alan, terk edilmiş gibi görünse de farklı böcek türlerine ve göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor.

Laro Parque Papağanlarıyla ünlü hayvanat bahçesi, Avrupa’nın en büyük Yunus şovu ve penguen gösterisine sahip. Büyüklüğü sebebiyle buraya tam bir gün ayırmanızı öneririm.

Böylesi doğal ve kültürel güzellikleri bir arada bulunduran Kanarya adalarına en uygun bileti yakalama şansına sahipsiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35