İspanyanın güneyinde yer alan Cordoba  Ortaçağ’da önemli bir Roma kenti sonrasında büyük bir İslam merkezi haline geldi. Endülüs Özerk Bölgesi, 711-1492 yılları arasında Arap egemenliğinde önemli bir bilim ve sanat merkezi olarak, Avrupa kültürünü derinden etkilemiş tarihsel bir dönemin izlerini taşımaktadır.Sütunlu bir dua salonu ve eski Bizans mozaikleri içeren, devasa cami o La Mezquita ile tanınır. 

Cordoba Gezilecek Yerler

Cordoba gezilecek yerler arasında ; Rönesans Dönemi’nden kalma  Palacio de Viana, Alcazar Sarayı, Antik Roma şehir surları, Musevi Mahallesi, Medina Azahara Harabeleri olarak sıralayabiliriz. Bunun dışında keşfedeceğeniz pek çok yer barındırıyor.

Cordoba da görebileceğiniz yerler arasında  Eski Yahudi Mahallesi (Judería), dar sokakları, beyaz evleri, çiçeklerle dolu taraçaları ve küçük sessiz meydanları ile büyüleyici bir atmosfere sahip.ayrıca  mahallede iki önemli Yahudi Anıtı yer alıyor.

Viana Sarayı (Palacio de Viana) Endülüs tarzı saray dekoratif fıskiyeleri ve peysajı ile göz kamaştırıyor.Sarayda antika mobilyalar ve deri işçiliği koleksiyonu sergileniyor. Ayrıca ziyaretçilere doğanla  avlanma gösterileri sunuluyor.

Hristiyan Kraliyet Sarayı (Alcázar de los Reyes Cristianos) 1236’da Katolik Kral III. Fernando tarafından ele geçirilene dek Faslı hükümdarların konutu olarak kullanılmış. Alcázar sarayının önünde Camposanto de los Mártires olarak bilinen meydanda Hristiyanlar infaz ediliyormuş. Endülüs mimarisine sahip olan Alcázar çeşitli ağaçlar, egzotik çiçekler ve kokulu bitkilerle dolu bahçelerin etrafında yer alan konaklardan oluşuyor.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ucuzucakb...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ucuzucakbileti/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35